Magnez sposobem na stres

2020-03-19

Stres towarzyszy każdemu z nas. Dla jednego związany będzie z pracą, nadmiarem obowiązków i tempem życia. Dla drugiego, źródłem będą chociażby kłopoty rodzinne. Niezależnie od przyczyny, mowa o ostrej reakcji organizmu, która zaburza jego równowagę i negatywnie wpływa na zdrowie.

Siła magnezu w walce ze stresem


Magnez to pierwiastek występujący we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych naszego organizmu, niezbędny w przebiegu wielu procesów życiowych. Udowodniono, że reguluje on pobudliwość układu nerwowego. Odgrywa ważną rolę w hamowaniu wyrzutu adrenaliny oraz noradrenaliny w sytuacjach stresogennych. Jego niedobór wpływa zatem na naszą podatność na stres. Co więcej, nerwy które odczuwamy, dodatkowo przyczyniają się do zmniejszania poziomu magnezu w naszym organizmie. Wpadamy w błędne koło, gdzie skutek nasila przyczynę. W efekcie, niedobór doprowadza do stałego rozdrażnienia, wpływa na jakość snu. Stąd, tak ważna jest suplementacja magnezu.

Chlorek magnezu i kąpiele – suplementacja w domowym SPA


W dzisiejszych czasach mamy kilka rozwiązań dla uzupełnienia poziomu magnezu. Mowa o diecie i jej suplementach, oraz co nieco zaskoczy – kąpielach leczniczych w chlorku magnezu (https://evita.sklep.pl/pl/p/Chlorek-magnezu-szesciowodny-1000g/23112497) .Taka forma wspomagania jest przystępna i wyjątkowo prosta. Wystarczy by do ciepłej kąpieli dodać 1-2 szklanki magnezu w proszku. Nie używamy już dodatkowo środków myjących. Taka 20-minutowa kąpiel, raz w tygodniu zupełnie wystarczy, by wzmocnić organizm i wspomóc w walce ze stresem.