Właściwości i działanie melisy

2019-11-12
Nie wszyscy jeszcze wiedzą jakie właściwości i działanie ma melisa lekarska. Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że jest to obecnie jedno z najbardziej popularnych ziół na uspokojenie oraz sen. Zioło charakteryzuje się także innymi wartościowymi właściwościami leczniczymi, do których koniecznie trzeba zaliczyć łagodzenie bóli miesiączkowych czy poprawę trawienia.

Melisa działanie


Warto mieć świadomość, że napary z melisy wpływają na zwiększenie wydzielania soku żołądkowego, a także żółci. W ten prosty sposób zdecydowanie ułatwiają trawienie, a także wpływają na pobudzanie apetytu. Rekomendowane jest zatem po zjedzeniu ciężkostrawnych posiłków napić się filiżankę herbaty z melisą. Zioło może być również z powodzeniem stosowane w przypadku stanów skurczowych jelit, a także dróg żółciowych, które przyczyniają się do wywołania bólu czy kolki. Nie można zapomnieć, że melisa charakteryzuje się jeszcze lekkim działaniem moczopędnym.

Właściwości melisy


Część naukowców jest obecnie zdania, że melisa ma wpływ na poprawę pamięci i koncentracji - potwierdza serwis LekiNatury. W badaniach zostało również dowiedzione, że systematyczne przyjmowanie naparu z melisy przez osoby, które są chore na Alzheimera wpływa na poprawę ich potrzeb poznawczych, do których koniecznie należy zaliczyć zapamiętywanie czy rozpoznawanie. Ponadto warto zdawać sobie sprawę, że regularne przyjmowanie melisy zmniejsza objawy demencji starczej.