Zioła dobre na trawienie

2019-08-07

Mamy w zwyczaju sięgać po najróżniejsze leki z apteki, kiedy tylko poczujemy jakiś dyskomfort. Warto jednak się powstrzymać w miarę możliwości i dać szansę naturalnym darom natury w postaci ziół. Tym bardziej, jeśli naszym problemem są zaburzenia ze strony układu pokarmowego. 


Dlaczego warto sięgać po zioła w przypadku problemów ze strony układu pokarmowego?


Wystarczy, że coś nas zaboli w okolicy brzucha, dopadnie nas kolka czy też wzdęcia, a już nasza ręka bardzo chętnie kieruje się w strony jakiegoś preparatu aptecznego, z myślą o jak najszybszym pozbyciu się nieprzyjemnych objawów dawanych przez obciążony układ pokarmowy. Znacznie lepszym i skutecznym sposobem jest sięgnięcie po zioła. Wystarczy zrobić sobie napar czy skorzystać z niesamowitej mocy drzemiącej w ziołowych nalewkach. Zioła są idealnie przy zgadze, wzdęciach, uczuciu ciężkości, gazach jelitowych czy zaparciach. Dzięki nim można odczuć ulgę, wspomóc trawienie (przeczytaj więcej) i oczyścić organizm z toksyn. 


Jakie zioła na trawienie będą pomocne? 


Wystarczy sięgnąć trochę pamięcią wstecz i zastanowić się, jakich ziół na trawienie używały nasze babki i prababki. Nie trzeba daleko szukać, gdyż odpowiedź jest bardzo prosta. Prym wiedzie mięta, chaber bławatek i mniszek lekarski. Oczywiście do dyspozycji mamy znacznie więcej możliwości, gdyż w przyrodzie nie brakuje naturalnych medykamentów na różnego typu dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Na trawienie, zgagę i zaparcia świetnie sprawdzi się także prawoślaz lekarski.