Ibuprom zatoki - kompendium wiedzy

2019-07-17

Ibuprom zatoki to bardzo skuteczny preparat, który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ibuprom w swoim składzie zawiera ibuprofen, który kurczy naczynia krwionośne i znacząco zmniejsza przekrwienie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można nie tylko obniżyć obrzęk błony śluzowej nosa, ale również ograniczyć wydzieliny, dzięki czemu udrożniają się drogi oddechowe. 

Jakie są wskazania do stosowania?

Ibuprom zatoki stosowany jest doraźnie głównie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa oraz zatok. Z preparatu tego powinny skorzystać osoby z dość silnym bólem głowy związanym właśnie z niedrożnością zatok albo wysokiej gorączki. Mowa tutaj oczywiście o przeziębieniu i grypie. 

Jak działa lek?

Jak wspomniano powyżej Ibuprom zatoki w swoim składzie zawiera ibuprofen, który skutecznie hamuje aktywności cyklooksygenaz (COX-1 i COX-2). Jak powszechnie wiadomo to właśnie te enzymy biorą czynny udział w powstawaniu prostaglandyn z lipidów błon komórkowych. Ibuprom zatoki hamuje agregację płytek krwi i zmniejsza obrzęk, ból i podwyższoną temperaturę. W preparacie tym ogromną rolę odgrywają również pseudoefedryny, które z kolei zmniejszają przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podstawowym zadaniem pseudoefedryny jest z kolei ułatwienie drenażu wydzieliny z zatkanych zatok. Przed skorzystaniem z preparatu warto dokładnie zapoznać się z dołączoną instrukcją.