Sulforafan - wszystko co warto o nim wiedzieć!

2019-05-27

Zbilansowana, wartościowa dieta jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Dostarczając mu odpowiednie składniki możemy być pewni, że będziemy funkcjonować prawidłowo. Sulforafan jest składnikiem, który występuje między innymi w takich warzywach, jak: brokuły lub kapuście. 

Cenny składnik odżywczy 


Sulforafan jest suplementem diety, który dostępny jest w formie tabletek. Regularne stosowanie tego preparatu może pomóc osobom, które są chore na nowotwór lub wrzody żołądka. Tabletki są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm, co z pewnością jest ogromną zaletą. Oprócz tego, wspomnieć trzeba, że takie tabletki zapobiegają kumulowaniu się toksyn w naszym organizmie. 

Dla kogo suplement diety?


Sulforafan jest skuteczną alternatywą dla spożywania warzyw. Działanie tego preparatu zostało potwierdzone wieloma badaniami. W skład takiego suplementu diety wchodzić mogą takie składniki, jak na przykład: krzemionka, stearynian magnezu, żelatyna, kiełki brokułu. Tabletkę powinno zażywać się tylko raz dziennie. Trzeba również pamiętać o tym, że nie można stosować tego suplementu jako substytut prawidłowego odżywiania, ponieważ nie zastąpi on nam cennym składników, które pochodzą z warzyw. Suplement diety należy przechowywać w pokojowej temperaturze - najlepiej tam, gdzie nie dostaną małe dzieci. 

Odpowiednie suplementy diety mogą sprawić, że nasz organizm będzie miał dostarczone prawidłowe składniki.