Jak przyjmować kwas kaprylowy?

2018-09-01
Większość z nas słyszała o różnych naturalnych substancjach roślinnych, wpływających na nasze zdrowie i poprawę naszego samopoczucia.
Taką substancją jest na przykład kwas kaprylowy, który jest wykorzystywany między innymi w leczeniu wspomagającym kandydozy oraz infekcji bakteryjnych.

Jak dawkować kwas kaprylowy?

Kwas kaprylowy znajdziemy w każdej aptece oraz w dobrych sklepach zielarskich, oraz ze zdrową żywnością, jednak najlepiej zaopatrywać się w takie substancje w sklepach, zaopatrujących się w znanych i bezpiecznych źródłach. Najlepiej, gdyby tabletki z kwasem kaprylowym zawierały około 350 miligramów substancji czynnej, taka dawka zapewnia właściwe działanie medyczne. Co więcej, ważne jest to, aby kwas kaprylowy związany był z minerałami, co wydłuży jego efektywne działanie w naszym przewodzie pokarmowym.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące dawkowania lub wyboru konkretnego preparatu, to wszystkie potrzebne informacje uzyskamy bezpośrednio u farmaceuty, który bardzo chętnie odpowie na wszystkie nasze pytania.

Na pełne działanie, przy prawidłowym dawkowaniu należy czekać około dwóch tygodni. Po tym czasie powinniśmy zauważyć zmniejszenie objawów grzybicy oraz poprawę ogólnego samopoczucia i zmniejszenie objawów ze strony naszego przewodu pokarmowego.

Wrzody, a zastosowanie kwasu kaprylowego

Kwas kaprylowy może się również okazać przydatny w leczeniu i zmniejszaniu objawów wrzodów trawiennych. Wynika to z działania bakteriostatycznego wobec bakterii E.coli.

Zasady przechowywania substancji z kwasem kaprylowym

Pamiętajmy także o prawidłowym przechowywaniu preparatu, najlepiej przechowywać opisywany kwas kaprylowy www.evita.sklep.pl w szklanych opakowaniach, co wydłuża jego przydatność do spożycia. Opakowanie powinno być przechowywane w chłodnym, nienasłonecznionym i suchym miejscu.