Jak prawidłowo stosować odżywkę do włosów?

2017-08-16

Zakup porządnej odżywki do włosów, to tak naprawdę połowa sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest również to, jak korzystamy z odżywek lub masek do włosów. Odżywka do włosów farbowanych powinna być stosowana tak naprawdę po każdym umyciu włosów, a dokładniej mówiąc zaraz po spłukaniu szamponu. Preparat najlepiej nakładać na włosy, które zostały wcześniej lekko osuszone ręcznikiem. Odżywka do zniszczonych włosów powinna być rozprowadzana w kierunku końcówek włosów, tak aby omijać skórę głowy. Osoby które korzystają z odżywek do włosów tłustych, powinny dokładnie rozprowadzić materiał również po skórze głowy.

Jak długo trzymać odżywkę na włosach?


Odżywkę do włosów powinno trzymać się tak długo, jak zaleca producent na opakowaniu. Zazwyczaj jest to od 2 do 3 minut. Jeżeli będziemy odżywkę trzymać na włosach dłużej, to musimy pamiętać o tym, że to nic nam nie da i produkt ten wcale nie zadziała mocniej. Odżywkę najlepiej spłukać najpierw ciepłą wodą, a na sam koniec przerzucić się na chłodną wodę, dzięki czemu łuski włosów bardzo szczelnie się domkną, a nasze włosy będą lśniące i gładkie.


Odżywka do zniszczonych włosów - jak często?


Specjaliści zalecają, aby odżywkę do zniszczonych włosów stosować raz w tygodniu. Jeżeli włosy są bardzo mocno zniszczone to można skorzystać z odżywki dwa razy w tygodniu. Warto skorzystać również z pomocy specjalnych masek, które działają zdecydowanie intensywniej niż tradycyjne odżywki. Tego rodzaju produkty można śmiało stosować również na umyte już włosy.