Sanprobi Barrier

2017-06-23
Ludzkie organizm przez większość dnia znajduje się pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Długotrwałe wystawienie na ich działanie, bez jednoczesnego zapewnienia właściwej ochrony może doprowadzić w organizmie do niezwykle szkodliwych skutków.

Ewolucja stworzyła w ludzkim organizmie szereg sposobów na ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem z zewnątrz. Jednym z nich jest tzw. bariera jelitowa, czyli swoista symbioza układu jelitowego z czynnymi bakteriami. Niestety ona również narażona jest na uszkodzenia.

Probiotyk dla zdrowych jelit

Aby bariera jelitowa nie traciła swej siły niezbędne jest odpowiednie wspieranie jej poszczególnych elementów, szczególnie flory jelitowej. Specjalnie do tego celu firmy farmaceutyczne stworzyły produkty, zaliczane do grupy suplementów diety, które mają za zadanie wprowadzać do jelit pożyteczne szczepy bakterii.

Produkty te nazywane są mianem probiotyków, a jednym z najbardziej znanych z nich jest środek Sanprobi Barrier. Co ciekawe, w odróżnieniu od większości dostępnych na rynku probiotyków, produkt ten został przygotowany w formie wygodnych do spożycia tabletek.

Sanprobi barrier wzmacnia bakterie

Jak już wyżej napisano celem działania probiotyków jest oddziaływanie na barierę jelitową w celu jej wzmocnienia. Sanprobi barrier zawiera osiem żywych szczepów bakterii jelitowych, będą przy tym produktem bezglutenowym. Zgodnie z informacjami producenta może być stosowany przez dzieci już od 3. roku życia, a także przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Sanprobi Barrier jest szczególnie polecany, w czasie antybiotykoterapii lub w połączeniu z długotrwałym przyjmowaniem leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych lub ograniczających wydzielanie kwasów żołądkowych. Sprawdzi się także w przypadku osób, zmagających się z takimi chorobami jak: cukrzyca, celiakia, choroby nerek i jelit, a także migrena i depresja.

Więcej na: https://evita.sklep.pl/pl/p/Sanprobi-Barrier-40-kapsulek/23112312