Jak wybrać dobre mydło?

2017-02-13

Wybór odpowiedniego mydła nie należy do rzeczy łatwych. Musi być ono dobrej jakości, nie powodować uczuleń oraz nie ściągać skóry na rękach. Co więcej, nie może być szkodliwe dla środowiska i nie powinno zawierać konserwantów oraz parabentów. Jak się w tym wszystkim połapać? Czy wybrać mydło aleppo czy jakieś inne?

Mydła dobre dla skóry

Trudno jest jednoznacznie wskazać, które mydło jest najlepsze, ponieważ to jak reaguje skóra może zależeć od dużej ilości czynników. W pierwszej kolejności zależy to od samego rodzaju naszej skóry. Trzeba wziąć pod uwagę, że w mydle może znajdować się składnik, który na jednych będzie działał bardzo dobrze, a na innych wręcz przeciwnie. Jak zatem dokonać zakupu? Warto obserwować swoją skórę i sprawdzać jak działa na nią mydło, a następnie trzymać się marek, które się sprawdziły,

Mydła mające dobry wypływ na środowisko

Jeśli chodzi o mydła, także warto jest wybierać te certyfikowane. Oznacza to, że są one ekologiczne, czy też inaczej, organiczne. Mydła aleppo będą chociażby świetnym wyborem, gdyż przy ich produkcji nie cierpią żadne zwierzęta. Jeśli nie stać nas na produkty ekologiczne, które są zwykle dużo droższe, wybierajmy takie produkty, które mają jak najmniej chemii, która po użyciu dostaje się do rzek, niszcząc tym samym środowisko, w którym sami żyjemy. Przykładamy zatem wagę do tego, aby produkt był bezpieczny dla nas jak i dla otaczającego nas środowiska.