Kosmetyki naturalne, czyli najlepsze dla skóry

2017-01-18

Popularność na kosmetyki pochodzenia organicznego nieustannie wzrasta. Dzięki nim człowiek zbliża się do natury, jednocześnie stając się zdrowszym oraz piękniejszym.

Naturalne, czyli lepsze

Skąd w ogóle pomysł, żeby w tworzeniu kosmetyków starać się powrócić do naturalnych produktów i zrezygnować ze stosowania sztucznych, syntetycznych zamienników? Po prostu z potrzeby. Jak się okazuje, nic nie jest w stanie w pełni zastąpić jakości naturalnych składników, a kosmetyki pochodzenia organicznego dużo lepiej wpływają na stan skóry niż wszelkie środki na bazie chemicznych syntetyków. Dobrym przykładem może tu być chociażby postać Alana Mackenziego, założyciela firmy Organic Surge, który zdecydował się na poszukiwania odpowiednich receptur kosmetyków, a w konsekwencji założenie własnej marki, właśnie ze względu na swoją bardzo delikatną skórę. Skóra człowieka sama w sobie jest częścią natury, a więc również najlepiej współpracuje z kosmetykami na bazie naturalnych składników.

Wytwarzane z pasją

Organic kosmetyki są takie dobre dla naszego zdrowia, gdyż nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji chemicznych, takich jak chociażby parabeny, barwniki syntetyczne, czy też substancje modyfikowane genetycznie. Podstawą preparatów organicznych, zgodnie z definicją, są składniki specjalnie wyhodowane, pod ścisłą kontrolą, na farmach ekologicznych. Mogą być też stosowane przez wegan.