Jak radzić sobie z żylakami?

2016-07-29

Problemy z żylakami, obrzękami, bólami mięśni czy stawów to coś z czym musimy coraz częściej sobie radzić. Dzieje się to przede wszystkim ze względu na siedzący lub stojący styl pracy, gdzie bardzo długo przebywamy w jednej, często nienaturalnej dla nas pozycji. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka pomocy w ziołolecznictwie, gdyż konwencjonalne metody często wydają się być zawodne.


Jedną z najpopularniejszych roślin kojarzonych z zapobieganiem powstawaniu żylaków jest kasztanowiec zwyczajny. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że wyciąg z kasztanowca ma identyczne działanie, jak witamina P – uszczelnia, uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych.  Kasztanowiec jest doskonałym środkiem w zapobieganiu zakrzepom krwi, które są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale nawet dla życia.


Na szczęście na rynku dostępne są preparaty, które zawierają w sobie wyciąg z kasztanowca, dzięki czemu problemy związane z niewydolnością żylną mogą zostać w jakiś sposób zażegnane. Przykładem takiego preparatu jest Venoforton (strona producenta: http://www.lekinatury.pl/pl/nasze-produkty/venoforton.html), który oprócz wyciągu z kasztanowca, ma w swoim składzie również nalewkę z miłorzębu, nalewkę z kwiatostanu głogu, wyciąg z ziela jemioły oraz nalewkę z ziela arniki. Z tego też względu produkt leczniczy Venoforton jest stosowany również u osób, które cierpią na łagodne niewydolności krążenia mózgowego czy krążenia obwodowego. Leku jednak nie mogą stosować dzieci poniżej dwunastego roku życia ze względu na alkohol wchodzący w skład leku.