Zioła są dobre na wszystko

2016-06-14

Zioła - znajdują się w lekach, naparach, kosmetykach i wielu innych produktach codziennego użytku. Ufali im nasi dawni przodkowie, ale także babcie i mamy. Zastanówmy się, czy nie warto korzystać z ich mądrości? W końcu zastosowanie ziół badane jest w praktyce przez wiele lat. Bardzo dobrze opisane jest ich działanie, zastosowanie oraz skutki uboczne. Nie da się ukryć, że nie ma leków, za którymi przemawiałaby tradycja setek lat, prawda?


Zioła są pomocne przy wielu dolegliwościach, począwszy od skórny, a skończy na poprawie krążenia. Bardzo często zioła przepisywane są przez lekarza jako samodzielna bądź dodatkowa terapia. By cieszyć się z działania ziół musimy mieć w sobie dużo cierpliwości- należy je spożywać systematycznie ( w formie naparu, wyciągu, czy herbatki) oraz odczekać kilka miesięcy. Jedno jest pewne- to naprawdę się opłaca!


Ostatnimi czasy bardzo popularne są zioła na poprawę krążenia. Wśród nich znajdziemy konwalię, czosnek, naparstnicę, serdecznika, jemiołę i miłorząb. Pomagają one skutecznie, przy wielu problemach z krążeniem.


Miłorząb to ratunek dla osób z miażdżycą i chorobą wieńcową, serdecznik ma działanie uspokajające, a naparstnica wspomaga leczenie krążenia. Ta ostatnia jest bardzo skuteczna, ale i często niebezpieczna, dlatego nim zaczniemy z niej korzystać skonsultujmy się  lekarzem. Zioła na poprawę krążenia to dobre alternatywa i wspomaganie leków, jeśli robimy to z głową!