Czym wyróżniają się soczewki całodobowe?

2016-05-16

Obecnie w sklepach można kupić różnego rodzaju soczewki kontaktowe. Najbardziej popularne są te przeznaczone do dość krótkiego noszenia - tygodniowe lub dwutygodniowe. By odpowiednio oczyścić powierzchnię standardowych "kontaktów" konieczne jest używanie specjalnego płynu. Wiele osób uważa to za uciążliwe, dlatego coraz częściej mówi się o możliwości noszenia soczewek przez dwadzieścia cztery godziny. Czym wyróżniają się soczewki całodobowe?


Przepuszczalność materiału


Soczewki przeznaczone do noszenia całodobowego muszą mieć o wiele większą przepuszczalność. Dlatego materiał, z jakiego zostały wykonane różni się od zwykłych szkieł kontaktowych. Często taka forma soczewek jest wybierana nawet przez osoby, które nie chcą stosować szkieł kontaktowych przez cały dzień.


Komfort czyszczenia


Soczewki całodobowe, jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba wcale zdejmować - są to soczewki do noszenia przez całą dobę. Mimo to nie należy całkowicie rezygnować z zakupu płynu do pielęgnacji, ponieważ zaleca się robienie przerw od noszenia tego typu szkieł kontaktowych przez cały czas. Mimo to trudno jest zaprzeczyć, że soczewki do noszenia całodobowego są komfortowym wyjściem w czasie wyjazdu, kiedy to zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji nie jest możliwe.