Peroxygel - szybka i wydajna dezynfekcja ran

2016-04-24

Sport to z pewnością zdrowie, szczęście i długowieczność. Jednakże, jak każda aktywność, jest on związany z równego rodzaju urazami. Szczególnie sporty uprawiane na świeżym powietrzu, na przykład jazda konna czy kolarstwo, mogą prowadzić do zadrapań, obdarć i tym podobnych większych lub mniejszych ran. Podstawą procesu opatrywania ran jest dezynfekcja.


ŻELE ANTYBAKTERYJNE

Na rynku znajdziemy ogromny wybór różnych środków dezynfekcyjnych. Dla osób uprawiających sporty polecane są w szczególności preparaty w formie żelu. Przykładem takiego żelu jest Peroxygel. Jest to woda utleniona, czyli roztwór nadtlenku wodoru, w formie żelowej. Ten środek działa zarówno na Gram dodatnie jak i na Gram ujemne bakterie. Jest skuteczny zwłaszcza przeciwko beztlenowym bakteriom glebowym, które są w większości niebezpiecznymi patogenami mogącymi wywołać zakażenie krwi. Nadtlenek wodoru jest silnym utleniaczem, który podczas swojego rozkładu uwalnia tlen cząsteczkowy. Bakterie beztlenowe są niezwykle wrażliwe na tlen, który działa toksycznie na ich komórki i zabija je w mgnieniu oka.


STOSOWANIE ŻELÓW

Stosowanie Peroxygelu jest łatwe i szybkie. Niewielką ilość żelu należy delikatnie rozprowadzić na ranie i chwilę zaczekać. Żel bardzo szybko się wchłania, już po minucie można przykryć odkażoną ranę opatrunkiem i kontynuować trening.