Pokrzywa i jej wpływ na włosy

2016-04-21

Pojawia się w suplementach diety oraz w odżywkach do włosów, jest jednocześnie jednym z podstawowych składników leczniczych szamponów. Pokrzywa to jeden z najcenniejszych darów natury, z którego każdy miłośnik pięknych włosów powinien skorzystać. Dlaczego?

Niedoceniana roślina o wyjątkowym składzie

Choć pokrzywa często bywa niedoceniana, może zaskoczyć nas wyjątkowym bogactwem składników. W szamponach pokrzywowych znajdziemy wiele cennych witamin, minerałów oraz innych substancji, które pomogą nam utrzymać w dobrym stanie i włosy, i skórę głowy. Magnez, fosfor, siarka i żelazo, witaminy z grupy B, garbniki oraz kwasy organiczne-oto najważniejsze składniki, którym pokrzywa zawdzięcza swe lecznicze i kosmetyczne właściwości.

W jakich przypadkach warto skorzystać w niezwykłej mocy pokrzywy?

Szampon pokrzywowy jest cennym wsparciem dla tych, którzy mają problemy z osłabionymi i łamliwymi włosami. Dzięki pokrzywie można też łagodzić uciążliwe podrażnienia skóry głowy, które tak często stają się przyczyną problemów z włosami i ich formą. Roślinę tę najwyżej oceniają jednak te osoby, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Kto zatem chce skutecznie walczyć z łysiną, ten w porę powinien docenić pokrzywę.