Kosmetyki ekologiczne - jak wybrać najlepsze?

2016-04-19

Kosmetyki ekologiczne to produkty, które z założenia zostały wyprodukowany w sposób przyjazny naturze. Są jednak wybierane nie tylko z tego powodu. Dla wielu osób, które mają problemy z alergią, kosmetyki tego typu są jedynym ratunkiem. Dlaczego?

Krótszy skład

Główną przyczyną dla której osoby z alergią częściej sięgają po kosmetyki naturalne jest brak alergenów. Nie jest to do końca prawda, ponieważ nawet naturalne składniki mogą uczulać, jednak zazwyczaj są one pozbawione sztucznych konserwantów, które bardzo często są powodem alergii. Pamiętając o tym należy zwracać szczególną uwagę na tego typu kosmetyki służące do pielęgnacji. Wiele kremów ekologicznych ma dołączoną łopatkę, którą należy nakładać kosmetyk na twarz. Nie można tego robić ręcznie, ponieważ wprowadzenie do opakowania bakterii sprawiłoby, że produkt szybko by się popsuł. Można więc uznać, że brak takiej łopatki w większości przypadków oznacza, iż dany krem jest naturalny tylko w części.

Co zawiera zazwyczaj kosmetyk ekologiczny?

- naturalne ekstrakty roślinne

- wodę

- minerały

- naturalne olejki zapachowe

To oczywiście niejedyne substancje, które mogą znaleźć się w naturalnych preparatach, jednak w większości przypadków to właśnie one wpływają na skuteczność danego środka. Szczególnie ważne są ekstrakty roślinne i minerały, które często wpływają łagodząco na skórę.