Soczewki kolorowe - oryginalny pomysł na imprezę

2016-03-29

Wiele osób, z uwagi na wadę wzroku, regularnie używa soczewek kontaktowych. Niektórzy zakładają je z uwagi na komfort noszenia, gdyż nie utrudniają one aktywności życiowych, jak np. aktywne uprawianie sportów zespołowych. Wówczas ważne jest zachowanie dobrego widzenia, a okulary mogą zostać uszkodzone w wyniku nagłego upadku.


Jak zmienić wygląd za pomocą soczewek?


Obecnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych, a wśród nich soczewki kolorowe. Szeroka gama wzorów umożliwia zmianę tęczówki oka na np. tęczówkę kota, czerwone oko czy też np. źrenicę w kształcie gwiazdki. Jest to ciekawy sposób na zaskoczenie znajomych, rodziny czy też współpracowników.


Wiele osób, które np. na letnie festiwale przebiera się za postaci z filmów czy komiksów, używa soczewek kolorowych w celu dokładniejszego odwzorowania postaci. Soczewki, które dodatkowo korygują wadę wzroku umożliwiają zmianę koloru oczu na dłuższy czas.


Co warto wiedzieć?


Przy wyborze soczewek należy zwrócić uwagę na wiarygodność producenta. Niektóre tanie kolorowe soczewki mogą być szkodliwe dla wzroku, ze względu na sposób wyprodukowania. Jeżeli przy noszeniu soczewek występują bóle i zawroty głowy lub też niewyraźne widzenie, nie należy ich ponownie zakładać.