Globulki dopochwowe ułatwiają zbliżenie

2016-01-24

Częstym problemem kobiet podczas stosunku, który może doprowadzić nawet do utraty zainteresowania sferą seksualną, jest suchość pochwy. To przypadłość, która dotyka wiele kobiet, a nieleczona może doprowadzić również do infekcji. Jednak są sposoby na to, aby sobie z nią poradzić i móc ponownie czerpać przyjemność ze zbliżeń. Jest to między innymi używanie żeli intymnych i globulek dopochwowych.

Czym grozi suchość pochwy?

Nadmierne wysuszenie kobiecych okolic intymnych podczas stosunku powoduje nie tylko uczucie dyskomfortu, lecz nieraz także i ból. Często partnerzy muszą przerywać przez to miłosne igraszki, co może doprowadzić ich do frustracji i nieporozumienia. Podczas gwałtownego stosunku może również dojść do uszkodzenia delikatnych tkanek wewnętrznych dróg rodnych, które stają się przez to bardziej narażone na infekcje.

Jak sobie radzić z suchością?

Sposobów na nawilżenie pochwy jest kilka. Można stosować specjalne żele intymne, które doraźnie pomagają w problemie. Drugim sposobem jest stosowanie globulek dopochwowych nawilżających raz na dobę - tuż przed snem przez 10 dni. Po upływie tego czasu również można je przyjmować dla podtrzymania uzyskanego efektu. Należy pamiętać o tym, aby przed zastosowaniem globulki dokładnie umyć wewnętrzne narządy płciowe.

Globulki dopochwowe

Przeciwwskazaniem do stosowania globulek dopochwowych jest okres menstruacji, ciąża, a także okres karmienia dziecka piersią. Nie powinno się ich używać także w połączeniu z lateksowymi prezerwatywami oraz wkładkami antykoncepcyjnymi. Podczas stosowania globulek warto nosić wkładki higieniczne, które zapobiegną pobrudzeniu bielizny czy pościeli.