Soczewki kontaktowe - przewaga nad okularami

2016-01-24

Wada wzroku połączona z wymagającą pracą w trudnych warunkach atmosferycznych wystawia nasze oczy na próbę. Wielu z nas w takich sytuacjach boryka się z syndromem suchego oka. Jeśli nasze oczy pracują niemal non stop na wysokich obrotach, a do tego - posiadamy stwierdzoną wadę wzroku, warto zainwestować w soczewki kontaktowe.

W wielu zawodach noszenie soczewek jest wręcz wskazane, a okulary mogą stanowić niewygodny i czasem niebezpieczny balast. To między innymi zawód lekarza, kucharza, mechanika czy praca na wysokościach. Większość sportowców nie może pozwolić sobie na oprawki podczas treningów i zawodów, są one również kłopotliwe podczas jazdy na motocyklu (ze względu na kask) i przy większości aktywności fizycznych. Atutem soczewki jest również to, że oprócz korekcji, chroni naturalną powłokę oka. Odpowiednie ukształtowanie pozwala na lepszą korekcję niż okulary ze względu na bezpośrednie przyleganie To dobre rozwiązanie dla osób z astygmatyzmem oraz nierównomierną wadą.

Wśród popularnych na rynku produktów znajdziemy soczewki o różnych rozmiarach, grubościach, neutralne lub koloryzujące i uwypuklające piękno oczu np. soczewki Colourvue Big Eyes. Szeroki wybór produktów pozwala wybrać optymalne rozwiązanie.